Vážení přátelé,

mám radost, že sem chodíte a vracíte se sem.

Asi jste si všimli, že se Bádáme trochu proměnilo. Vím, že nikdo nemá rád změny. Občas jsou ale nutné.

Co se děje co se mění?

  • stěhuji bádáme od kamaráda k sobě na multihosting, úspora nákladů a technicky stabilnější zázemí
  • bádáme nyní poběží na novém systému (ne na vlastním jako tomu bylo doposud), který mu umožní snadnější vývoj do budoucna

Proč nezůstal starý vzhled?

Přestože se mi líbil a stále líbí původní vzhled nebylo jej možné snadno použít a napojit na nový systém. Proto jsem zvolil cestu nejmenšího odporu a upravil jsem nabízející se šablonu, aby alespoň barevně připomínala staré dobré bádáme.

Prosím vás o trpělivost, stěhování pořád běží. V příštích dnech to budu průběžně po večerech ladit. Díky

Aktuality budu psát sem.

___________

 

Za posledních 15 let jsme mohli s radostí sledovat vznik velkého množství úžasných badatelských a akademických historických projektů. Ať už to jsou digitalizované matriky nebo praktické příručky, naskenované mapy apod. nebo rozsáhlé digitální sbírky fotografií a dalších listin. Zkrátka ve vodách českého (i zahraničního) internetu máme mnoho opravdu skvělých projektů. Často se ale zdá, že jsou tyto praktické stránky dobře uschovány v hlubokých sekcích webů jednotlivých institucí a cesta k nim je krkolomná. Věřím, že je spousta dalších skvělých projektů, o kterých vůbec nevím.

Projekt Bádáme.cz si klade za cíl shromáždit na jednom místě ty nejužitečnější odkazy s badatelskou tématikou. Odkazy jsou strukturované do několika kategorií.

Doufáme, že si pomocí Bádáme.cz vytvoříme společně seznam těch nejpraktičtějších odkazů pro všechny badatele.

Proto neváhejte přidávat odkazy a kategorie.

Tým Bádáme.cz

(Visited 473 times, 1 visits today)